txt-ico-bkg

Tv Ekranında Beyaz Parlaklıklar Oluşması

Televizyon ekranında beyaz parlaklıklar oluşması, bozuk para büyüklüğünde halklar meydana gelmesi durumu, lensli ledlerin, lenslerinin düşmesi sonucu direk ekrana ışığı süzmeden yansıma yapmasından kaynaklanır.

Led barların çeşitli özellikte üretimleri vardır. Ledler genelde lensli olarak üretilir. Lensler, led ciplerdeki güçlü ışığı süzerek bir noktaya odaklamayıp, reflektörlere ışığı dağıtarak verir. Böylelikle dengeli ve sağlıklık ekran parlaklığı elde edilir. Eğer led barların üzerinde yeralan bu lensler zamanla düşerse cipler ışığı tek bir noktaya odaklar ve ekranda bozuk para büyüklüğünde parlamalar olur.

Çözüm olarak sunulan düşen lensleri yapıştırmak doğru bir yöntem değildir. Ekonomik anlamda sizi cezbetsede yatırmamanızı tavsiye ediyoruz. Neden diye sorarsasınız, yapılan işlem sadece düşen lensleri yapıştırmak. Peki hala sağlam gözüken diğer yorgun ledler? 1 gün ya da 1 hafta ya da 1 ay sonra diğerlerinin aynı arızayı vermeyeceğini kim garanti verir? 150 tl onarım parası verdiniz örneğin. Peki her defasında 100 veya 150 tl verip aynı arızayı ileri tarihe mi atmak isterseniz? yoksa bir defada komple led takımı değştirip aynı arızayı yaşamamak mı isterseniz? Unutmayın, ucuz etin yahnisi yavan olur...

OnDo Elektronik Tv Tamir Servisi Olarak, İzmir Genelinde Başta LG, Samsung, Philips, Vestel, Beko, Arçelik, Grunding, SEG, Sunny ve Sony Olmak Üzere Bütün Markarın Led değişimi Hizmetini vermekteyiz.

Tv Ekranında Beyaz Parlaklıklar Oluşması

İzmir Televizyon Tamir Servisi

Led Tv, LCD Tv, Oled Tv ve QLed Tv Tamir Servisi. 1 Yıl Garanti, Orijinal Yedek Parça, Aynı Gün Teslimat ve Adresinizde Hizmet. İzmir ve Çevre İlçelerine Teknik Servis Desteği.

Canlı Destek Hizmetimiz İçin: 0 532 6592435